De mediawereld doet er goed aan zich te spiegelen aan de topsport. Dat blijkt 7 november tijdens een inspiratiesessie van vijftig minuten door gouden hockeycoach en topspreker Marc Lammers. Podium: de Mediafacts Nationale Uitgeefdag in het World Forum in Den Haag.
Lammers tegenover Mediafacts over de lastige tijden die veel (media)bedrijven beleven: “Laten we niet over die crisis zeuren. Juist moeilijke omstandigheden bieden mogelijkheden om te excelleren. Winnaars hebben een plan, verliezers een excuus. Winnaars zien mogelijkheden, verliezers zien moeilijkheden.”
Als voorbeeld noemt hij de hitte tijdens de Olympische Zomerspelen in China. “We wisten vooraf dat het er wel 42 graden kon worden; daar werd dus over gesproken. Ik zei tegen mijn speelsters: ‘Mooi, want die hitte is een kans! Door ons beter voorbereiden op de hitte dan onze concurrenten, pakken we een paar procent voordeel.”
Modern leiderschap
Een van de onderwerpen waar Lammers 7 november in zijn lezing op inzoomt is het realiseren van optimale betrokkenheid van het personeel om als collectief grootse prestaties te kunnen realiseren. Lammers zal aannemelijk maken dat coaching in de topsport wel degelijk veel parallellen vertoont met het managen van ondernemingen, ook in de mediasector. Hij zal aan de hand van videobeelden en anekdotes over de olympische hockeydamesploeg van 2008 dieper ingaan op de volgende punten:
- het belang van doelen stellen en hoe daar naartoe te werken
- hoe je het personeel daarin actief kunt betrekken
- hoe het maximale rendement uit elk individu kan worden gehaald
- hoe je kunt bevorderen dat medewerkers optimaal samenwerken
- het belang en de bevordering van innovatie
Over Marc Lammers
Lammers was acht jaar bondscoach van het Nederlands dames hockeyteam. Daarvoor was hij, op jonge leeftijd, coach van Spanje en was hij zelf tevens een verdienstelijk hockeyer. Zeer recent werd bekend dat Lammers vanaf november 2012 de Belgische hockeymannenploeg gaat coachen. Over innovatie gesproken: Lammers gebruikte veel technologie in de hockeycoaching: zo werkte hij met een videobril, analysesoftware, nieuwe hockeysticks, hartslagmeters en oortelefoontjes.
Inschrijven
De Mediafacts Nationale Uitgeefdag vindt dus 7 november plaats in het World Forum in Den Haag. Het thema is Empowering Publishing! In meer dan dertig sessies, verdeeld over vier gelijktijdige lezingenprogramma’s, wordt ingegaan op alle actuele aspecten die raken aan het uitgeef- en mediavak. Van social media en online sales tot de mobiele uitgeefstrategieën van de NOS en Nu.nl; en van een megatrend als Big Data tot de Return On Publishing van NS-blad SPOOR. De lezing van Marc Lammers start direct om 10.00 uur en duurt tot 10.50 uur.
Voor meer informatie over het lezingenaanbod, klik hier. Direct Inschrijven kan natuurlijk ook. Al meer dan 350 mensen hebben zich ingeschreven voor dit belangrijke evenement voor directeuren en medewerkers van uitgeverijen, mediabedrijven en communicatieafdelingen van corporate bedrijven.
[fotocredit: Speakers Academy®; fotograaf: Roy Beusker]










Jordan
Hallo,Wanneer wij op onze webshop een apatre blog pagina aanmaken en daar om de week of elke dag een product van ons assortiment bespreken met foto, link naar het product, enz. Heeft dit dan op de wat langerer termijn ook invloed op een betere vindbaarheid?Ik lees het graag. Bijvoorkeur via ons email adres.
GEPOST 01 November 2012, 09:56